Podobny obraz

W niedzielę,1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 - 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych patriotach po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 10:00am. Zapraszamy

Image result for dzień ojca

16 czerwca w Ameryce obchodzimy Dzień Ojca. W naszym kościele zostanie odprawiona Nowenna Dziewięciu Mszy św. Prosimy o wzięcie specjalnych kopert i wpisanie imion żyjących lub zmarłych ojców. Wypełnione koperty należy przynieść do zakrystii lub złożyć na tacę.

Wszystkim Ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich potrzebnych łask  w życiu rodzinnym i osobistym. Radość i uśmiech na twarzy waszych dzieci niech będzie nagrodą za wszelki trud. Niech Wasze Ojcostwo będzie dla Was dumą, największym darem i zadaniem otrzymanym o Boga Ojca.

W minioną niedzielę odbył się XVI Festiwal Parafialny. Tegoroczny dochód  wynosi $45,118. Słowa wdzięczności i uznania kieruję do członków Komitetu Festiwalu, Rady Parafialnej, Nauczycieli i Rodziców Polskiej Szkoły, scholi młodzieżowej i scholi “Dzieci Pana Boga”, ZPiT Lajkonik, ministrantów, grup różańcowych, wszystkich wolontariuszy, sponsorów, osób posługujących w kuchni i na różnych stanowiskach, sypmatyków Trójcowa. Bez Was ten dzień nie mógłby się udać.

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny udziela Wam swych łask. 

ks. Andrzej Totzke, SChR – proboszcz

Decyzją Przełożonych Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, s. Agnieszka Kortiak, po dwuletniej posłudze w naszej wspólnocie parafialnej zostaje przeniesiona do parafii pw.  Matki Boskiej Częstochowskiej w Phoenix w Arizonie.

 „Niech Pan będzie z Tobą i rozpromieni Oblicze swe nad tobą...”

Decyzją przełożonych Księży Towarzystwa Chrystusowego, po 4 latach duszpasterskiej posługi ks. Krzysztof zostaje przeniesiony do parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard. Zapraszamy do udziału w pożegnaniu ks. Krzysztofa, podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00am. Swoją obecnością, wyraźmy ks. Krzysztofowi naszą wdzięczność, za uczynione dobro pośród nas.

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże”...

Image result for towarzystwo chrystusowe

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE  W POZNANIU 21 maja - wtorek

We wtorek 21 maja, czterech diakonów Towarzystwa Chrystusowego zostanie wyświęconych na prezbiterów przez JE ks. bpa Damiana Bryla. Uroczystość odbędzie się w poznańskiej bazylice archikatedralnej. Otoczmy ich naszą modlitwą.

Image result for dar serca

Image result for św. józef

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.