Dzień 1 – Wylot z Chicago. Bezpośredni przelot do Ammanu.

Dzień 2 – Przylot do Ammanu i transfer do hotelu w Petrze. Msza święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3Zwiedzanie Petry, wykutego w wielobarwnym piaskowcu miasta zaliczanego do siedmiu cudów świata współczesnego. Wędrówka ( około 5 godzin) szlakami biblijnych Edomitów i Nabatejczyków z podziwianiem przepięknych zakątków tej ziemi. Przejazd do hotelu w Ammanie.

Dzień 4 - Miasto Amman, zwiedzanie najstarszej części miasta, tzw. „Akropolu”. Przejazd do miejsca śmierci Mojżesza - góry Nebo, prawdopodobnie miejsce ukrycia Arki Przymierza. Podziwianie panoramy całej Ziemi Obiecanej, którą Izraelici oglądali przed wejściem do niej. Zwiedzanie miasta Madaba ze starożytnymi mozaikami bizantyjskimi. Relaks - kąpiel w gorących źródłach Ma’in Spa na skalistej pustyni.

Dzień 5-  Zwiedzanie Gerazy nazwanej „Pompejami Bliskiego Wschodu”, oraz  posiadłości Imperium Romanum. Wjazd do miasta Anjara,gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Górskiej, w którym według tradycji miejscowej Jezus zatrzymał się z Apostołami i Maryją przemierzając posiadłości Dekapolu. Przekroczenie granicy z Izraelem. Przejazd do Magdala, rodzinnego miasta św. Marii Magdaleny i współczesny kościół Duc in Altum, „Wypłyń na głębię”. Tyberiada- promenada i kościół św. Piotra.

Dzień 6- Hajfa – góra Karmel, ogrody bahaistów.  Wjazd lokalnymi autobusami na górę Tabor- miejsca przemienienia Pana Jezusa w obecności Apostołów. Przejazd do Nazaret i nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, zbudowanej na grocie, w której Maryja przeżyła zwiastowanie Anioła; oraz kościóła św. Józefa, zbudowanego nad mieszkaniem  św. Rodziny. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa.

Dzień 7- Wjazd na Górę Błogosławieństw. Przejazd nad Jezioro Galilejskie do Tabgha, gdzie znajduje się kościół rozmnożenia Chleba i Ryb oraz miejsce przekazania kościelnego Prymatu św. Piotrowi. Zwiedzanie ewangelicznego miasta Kafarnaum, świadka działalności publicznej Pana Jezusa. Rejs łodzią rybacką po Jeziorze Galilejskim. Obiad w restauracji gdzie jest serwowana słynna „ryba św. Piotra”.

Dzień 8 Przejazd w okolice akweduktu koło Cezarei Nadmorskiej- malowniczej pozostałości rzymskiej siedziby prokuratorów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jaffa –starówka Tel Awiwu. Abu Gosh – prawdopodobne Emaus. Przejazd do pustelni św. Jana Chrzciciela.

Dzień 9Nawiedzenie Bazyliki Bożego Narodzenia – najstarszego kościoła  w Ziemi Świętej z VI w. - zbudowanego nad grotą przyjścia na świat Zbawiciela.  Przejście do Groty Mlecznej, w której według tradycji,  Maryja uciekając przed Herodem, zatrzymała się by nakarmić Dzieciątko Jezus. Przejazd na Pole Pasterzy – miejsce zwiastowania  przez Aniołów  pasterzom narodzenia Jezusa. Muzeum Izraela – panorama Jerozolimy z I wieku naszej ery, oryginalne księgi  Pisma Świętego znalezione w grotach Qumran  nad Morzem Martwym, zbiory archeologiczne od prehistorii po podboje arabskie, i inne.

Dzień 10Przejazd na Herodion, fortecę i pałac na obrzeżach  Betlejem, z grobem Heroda. Zwiedzanie        Jad Waszem- Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Przejazd do En Kerem, kościoła narodzenia św. Jana Chrzciciela, domu św. Elżbiety i Zachariasza. Wyjazd do kościoła św. Anny, gdzie według tradycji narodziła się Matka Boża. Przejazd do Sadzawki Betsada ( Owcza) – studni,  przy której Jezus dokonał  uzdrowienia człowieka. Rozpoczęcie wspomnienia męki Pańskiej od Lithostrotos ( Gabbata) gdzie odbyło się skazanie Jezusa na śmierć przez Piłata. Przejście uliczkami Jerozolimy i drogą po której Pan Jezus niósł Krzyż- odbycie Drogi Krzyżowej i dojście do Bazyliki Grobu i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Dzień 11Wyjazd do Betfage, Kaplicy upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową. Kościół Dominus Flevit, w którym Jezus rozpaczał nad Jerozolimą. Kaplica Wniebowstąpienia i przejazd do Kościoła Pater Noster- miejsca nauki „Modlitwy Pańskiej”. Panorama Jerozolimy oraz cmentarz żydowski. Przejście do Ogrodu Oliwnego, gdzie Jezus modlił się przed Swą męką, wejście do Groty Śpiących Uczniów.Spacer uliczkami starożytnej Jerozolimy do Ściany Płaczu oraz do Cardo Maximus- pozostałości ulicy z czasów rzymskich. Wieczernik – sala Ostatniej Wieczerzy. Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej. Kościół św. Piotra In Gallicantu, postawiony na miejscu pałacu arcykapłana Kajfasza, gdzie św. Piotr trzykrotnie zaparł się Pana Jezusa.

Dzień 12 – Nablus – studnia Jakubowa, przy której Jezus rozmawiał z Samarytanką. Przejazd do najstarszego miasta Palestyny i świata- Jerycho. Zatrzymanie się pod drzewem sykamory, gdzie Zacheusz czekał na Pana Jezusa. Wjazd na Górę Kuszenia, panorama pustyni Judzkiej i miejsc związanych z             40-dniowym postem Pana Jezusa i kuszeniem Go przez szatana. Zwiedzanie prawosławnego klasztoru Qarantal. Oaza En Gedi – spacer po Pustyni Judzkiej malowniczą doliną pod Wodospad Dawida i do Groty Dawida, które związane są ze sporem Dawida z królem Saulem. Dotarcie nad rzekę Jordan do Qasr El Yahud gdzie działał św. Jan Chrzciciel oraz odbył się  chrzest  Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, przejście na plażę, możliwość kąpieli w morzu.

Dzień 13- Transfer z hotelu na lotnisko i odlot do Chicago.

Cena $ 2750

Cena zawiera:

- opieka profesjonalnego przewodnika

- przelot samolotem w obie strony

- klimatyzowany autokar

- hotele***,pokoje dwuosobowe

- pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)

- bilety wstępów do miejsc zwiedzanych

- codzienna Msza Święta - ubezpieczenie medyczne - Rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch z rybą św.Piotra

Informacje i zapisy: Trójcowo (773) 489-4140  lub  (630) 292-3332. W razie potrzeby organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

 

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.