Śladami Św.Charbela. Nawiedzenie biblijnych miejsc. Cedry Libanu.

Dzień 1 – 17 września - wylot do Bejrutu w godzinach popołudniowych.

Dzień 2 – 18 września - Przylot do Bejrutu, transport do hotelu w Jounieh, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3– 19 września – Śniadanie.Wyjazd do Doliny Qadisha - monaster Św. Antoniego. Bekaafra – miejsce urodzenia Św.Charbela, zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym.Wizyta u sióstr ze zgromadzenia Matki Teresy z Kalkuty, Msza święta.

Dzień 4 – 20 września - Śniadanie,Wizyta w Kaplicy Św.Jana Pawła  II i Msza św.w Kaplicy. Przejazd do Sanktuarium Norte Dame du Liban, jednego  z najważniejszych miejsc kultu Matki Boskiej.  Wizyta w klasztorach        Św. Hardiniego i Św. Rafki, modlitwa przy grobie Świętej.


Dzień 5 – 21 września - Śniadanie,wyjazd do Saida, starożytny Sydon. Przejazd do Tyru, wizyta w starym porcie i spacer starymi uliczkami chrześcijańskiej dzielnicy.
Przejazd do hippodromu i parku archelogicznego.  W drodze powrotnej wizyta w Magdoushe, zwiedzanie kościoła i groty.

Dzień 6 – 22 września. Śniadanie, wczesny wyjazd do Annaya na procesję ku czci Św. Charbela. Spotkanie się z Nouhad Shame -kobietą cudownie uzdrowioną przez Św.Charbela. Po południu zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św.Charbela – pustelni. Spotkanie z Raymondem Nader, nabożeństwo przy grobie Św.Charbela.   

Dzień 7 – 23 września. Przejazd do Deir El – Quamar. Pałac Moussa. Przejazd do Pałacu Prezydenckiego Beiteddine. Rezerwat cedrowy w Barouk.

Dzień 8 – 24 września. Wyjazd przez góry do doliny Bekaa.Rolniczego  zakątka Libanu. Baalbeck. Wizyta w Anjar – zapoznanie się z miasteczkiem i historią Ormian. Winnica Ksara i degustacja win. Powrót do hotelu na obiadokolację.

­­­­­­­Dzień 9 -25 września. Zwiedzanie Groty Jaita. Przejazd do Bejrutu: wizyta w Archeologicznym Muzeum Narodowym, Centre Ville, spacer ulicami, nawiedzenie starych kościołów i meczetów. Przejście do Zatoki Zeitouna Bay z widokiem na formacje skalne w wodzie. Ormiańska Katedra Antelias. Powrót do hotelu.

Dzień 10 – 26 września. Wizyta w klasztorze grecko-ortodoksyjnym w Anfeh nad brzegiem  Morza Śródziemnego, spotkanie z siostrą Katarzyną. Wytwórnia naturalnej morskiej soli. Batroun- katedra Św. Stefana, spacer po uliczkach portowych do małego kościółka pod wezwaniem Matki Boskiej Pani Morza, skąd rozpościera się widok na morze i mur fenicki. Harrisa.
Dzień 11 - 27 września. Wyjazd do Jbeil – Byblos - zwiedzanie miasta, port fenicki, park archeolgiczny. Ponowne odwiedziny u grobu Św. Charbela.

Dzień 1228 września.Transfer na lotnisko. Przelot do Chicago.

Cena Pielgrzymki - $ 2600

Opiekun Duchowy pielgrzymki  ks. Andrzej Totzke SChr.        

 

Zapisy i informacje: (630) 292-3332  lub Trójcowo 1(773)489-4140

 

Cena pielgrzymki obejmuje:

- koszt przelotu samolotem w obie strony

- zwiedzanie zgodnie z programem

- transfery autokarem na terenie Libanu

- 10 noclegów w hotelu***
- pokoje  2 - osobowe

-9 śniadań i 10 obiadokolacji

- bilety wstępów do miejsc zwiedzanych

- codzienna Msza Św. – opiekun duchowy

- miejscowi przewodnicy

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

-Ubezpieczenia zdrowotnego

- Ubezpieczenia Travel Guard

- Posiłków popołudniowych

- Napojów do obiadokolacji

- Wydatków prywatnych

- Napiwków dla kierowców i pilotów

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.