Image result for paypal logo png

Image result for kard. blase cupich

„Moje Siostry i moi Bracia w Chrystusie, Zapewne wiecie, że Papież Franciszek zwołał spotkanie przewodniczących konferencji episkopatów i innych liderów Kościoła całego świata. Mają się oni zająć kwestią seksualnego wykorzystywania nieletnich przez duchownych. Chcę Wam powiedzieć, że Wasze obawy są bliskie mojemu sercu, szczególnie gdy wraz z innymi jestem zaangażowany w organizację tego spotkania. Szczerze jestem wdzięczny za sugestie, które usłyszałem i otrzymuję od Was. Wasze troski i przemyślenia zabiorę z sobą do Rzymu. Wiem, jak trudne były dla Was ostatnie miesiące. Rozumiem gniew i rozczarowanie, które wielu odczuwa, gdy Kościół cierpi z powodu skandalu nadużyć seksualnych ze strony duchownych i nieudolnego postępowania niektórych przywódców kościelnych. Ci, którzy doświadczyli nadużyć seksualnych i przeżyli je, wykazali się ogromną odwagą, ujawniając swoje historie. Słuchanie ich, podejmowanie działań mających na celu ochronę dzieci i pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich winnych jest jedyną możliwą odpowiedzią na ten problem. Wszystko to robiliśmy i robimy w Archidiecezji Chicago. Nadal będziemy tu udzielać wsparcia ofiarom, zgłaszać władzom cywilnym wszelkie zarzuty o wykorzystywanie seksualne przez duchownych i na zawsze usuwać z posługi duszpasterskiej każdego, kto został wiarygodnie oskarżony. Zapraszam Was do zapoznania się z tym, co archidiecezja robi, aby chronić dzieci, leczyć ofiary nadużyć seksualnych i zapewniać, że wszyscy księża i liderzy Kościoła są pociągnięci do odpowiedzialności. W tym celu proszę odwiedzić naszą stronę internetową: heal.archchicago.org. Prosiłem księży proboszczów o zamieszczenie adresu tej strony w Waszych biuletynach. Papież Franciszek rozumie, że nadużycia w Kościele są globalnym problemem, który wymaga bezwzględnego rozwiązania. Celem spotkania zwołanego przez Ojca Świętego na koniec tego miesiąca jest upewnienie się, że każdy biskup na świecie bierze na siebie osobistą odpowiedzialność za te kwestie i jest z nich rozliczany. Ale papież ma również zamiar wskazać wszystkim biskupom konkretne kroki w celu wypełnienia tego planu. Zrealizowanie go we właściwy sposób jest kwestią priorytetową. Pragnę powiedzieć Wam również, jak bardzo jest mi przykro z powodu krzywd wyrządzonych ofiarom. Ale boleję też z powodu krzywdy wyrządzonej Wam, wszystkim wiernym, równie głęboko zranionym tymi nadużyciami. Wciąż jesteście obecni w moich modlitwach i proszę Was o Wasze. Nie tylko w mojej intencji i nie tylko za powodzenie spotkania w lutym, ale przede wszystkim za naszych księży i tych, którzy wiernie pracują dla Kościoła w tych czasach pełnych wyzwań.  Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebują oni naszego wsparcia.

 Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi”.

 

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.