13 maja w sobotę zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 100 lecia objawień Fatimskich na Trójcowie. 6:30pm odmówimy różaniec, nabożeństwo majowe i Msza święta. Po Mszy świętej wspólnie z parafią św. Jana Kantego w procesji światła przejdziemy do św. Stanisława Kostki.

Jubileuszowy rok stulecia objawień maryjnych w Fatimie będzie obfitował w liczne wydarzenia religijne, kulturalne i naukowe. Większość z nich będzie mieć miejsce na terenie tego portugalskiego sanktuarium. Głównym wydarzeniem roku jubileuszowego będzie w Fatimie majowa wizyta papieża Franciszka. Franciszek będzie czwartym Papieżem, który odwiedzi fatimskie sanktuarium. Wydarzeniem zamykającym jubileuszowy rok objawień Maryi w Fatimie będzie uroczysty koncert, który odbędzie się 13 października. Katolicy mają też nadzieję, że w ciągu roku Papież ogłosi błogosławioną siostrę Łucję dos Santos, zmarłą w lutym 2005 r. karmelitankę, która jako jedno z trojga dzieci uczestniczyła w objawieniach maryjnych w Fatimie w 1917 r. Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. trojgu małym pasterzom przez pięć kolejnych miesięcy, zawsze w dniu 13., ukazywała się Maryja, za ich pośrednictwem prosząc ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując im trzy tajemnice fatimskie. Katolicy aglomeracji chicagowskiej włączą się w obchody Jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. 13 maja o 7:45pm,  z parafii św. Jana Kantego, wyruszy procesja światła do kościoła św. Stanisława. Ok. 8:30pm przy naszym kościele spodziewamy się tej procesji, do której dołączymy. Nasz chór „Śpiewajmy Panu” został poproszony, by wykonać kilka utworów maryjnych podczas tego nabożeństwa. Organizatorzy spodziewają się ok. 4 tysięcy uczestników. Tego dnia (13 maja) spotkamy się na Trójcowie o 6:30 PM. Po różańcu i nabożeństwie majowym rozpocznie się Msza Święta, po której dołączymy do procesji światła. Każdego 13. dnia miesiąca, aż do października, będziemy się spotykali na Mszy św. i procesji światła. Włączając się w ten sposób w obchody jubileuszowe, pragniemy na nowo odkryć i pogłębić znajomość treści poszczególnych objawień fatimskich. ks. Andrzej Totzke SChr, proboszcz.

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.