Na większą chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego oraz dla dobra Polskiej Misji pw. Świętej Trójcy w Chicago - tak rozpoczyna się Statut Stypendialny Funduszu Stypendialnego im. Harry Pizyka.

Fundusz powstał z odsetek ofiary (pół miliona dolarów), którą przeznaczył nasz parafianin Harry Pyzik, by pomagać studentom z naszej Parafii. Jak co roku Komisja Stypendialna do której należą: ks. Andrzej Totzke SChr, Aleksandra Brzeziński, Stanisław Banaś, Jan Kandefer, Jacek Migus, rozpatrzyła złożone podania i przyznała stypendium dwudzestu czterem studentom, które podczas dzsiejszej Mszy św. o godz. 10:00am, zostanną wręczone. Z urzędu stypendia otrzymują także Księża Chrystusowcy i Siostry Misjonarki na kształcenie kapłanów i sióstr posługujących wśród Polonii. Gratulujemy wszystkim i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz światła Ducha Św. w nowym roku akademickim.

Budek Kamila, Budek Patryk, Eźlakowski Benedykt, Eźlakowski Ada, Eźlakowski Wiktor, Gawin Hubert, Głowik Katarzyna ,

Grzebień Szymon, Grzelak Maciej, Grzelak Alexandra, Hudaszek Monica, Józwiak Weronika, Kałużny Justyna, Kędryna Carolyn,

Letkiewicz Filip, Liszewski Izabela, Malec Piotr, Materna Veronica, Plewa Aleksandra, Plewa Mateusz, Skowroński Adam,

Skowroński Justyna, Skowrońaki Magdalena, Wójtowicz Aleksandra, Wolicki Sylwia.

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.