We wtorek, 15 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostaną odprawione Msze Święte o godzinie 8:00 rano i 7:30 wieczorem.

Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów.Tyle antyfona przed Ewangelią. Kilka prostych słów. I zupełnie nieadekwatna do nich – jak się na pierwszy rzut oka wydaje – Ewangelia. Oto ta, która została wywyższona, pobiegła z pomocą innej, starszej już kobiecie. Prostota słów. Prostota gestów. Prostota uwielbienia, które nie boi się mówić o rzeczach wielkich. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Bo błogosławić ją będą z Jego powodu wszystkie pokolenia. Bo okazał moc swego ramienia. Bo rozproszył pysznych, odebrał władzę tym, którzy się wywyższali, a wywyższył pokornych. Bo nasycił głodnych, a bogatych z niczym odprawił. Bo ujął się za swoim ludem tak, jak obiecał. Pokora nie boi się wielkich słów. Nie ukrywa wielkich dzieł Boga w imię skromności. Nie boi się chwały. Uwielbia Boga, który okazał swoja moc, miłosierdzie i wierność.

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.