pt. “Wierność” o ks. Jerzym Popiełuszce

Z okazji 70. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Instytut Dziedzictwa Polskiego i Fundacja im. ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro" zapraszają Polonię, a szczególnie młodzież polonijną, na pokaz filmu historyczno-fabularnego Pawła Woldana pt. “Wierność”, który odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 5:00 w sali parafialnej. Wstęp wolny. Bohaterką tej opowieści jest współczesna dziennikarka, która przygotowuje film o życiu ks. Jerzego. Podczas pracy spotyka się z dawnymi funkcjonariuszami SB oraz przyjaciółmi ks. Jerzego. Bezpośrednio po projekcji na Trójcowie odbędzie się spotkanie z Markiem Popiełuszko, bratankiem bł. Popiełuszki. Podczas spotkania będzie można złożyć ofiarę na Fundację im. ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro", która organizuje 9 i 10 września Obchody 70. rocznicy urodzin ks. Jerzego w Suchowoli i Okopach – na Rodzinnej Ziemi.

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.