Podobny obraz

Nie zapomnij !!!

16 maja wprowadzenie Ministrantów g.7:30pm,

Zapraszam ministrantów w czwartek na nabożeństwo majowe g. 7:30pm a także na uroczystość wprowadzenia kandydatów w posługę ministranta która odbędzie się w czasie Mszy Świętej. Po Mszy Świętej zapraszam wszystkich ministrantów do Sali parafialnej na lody.

1 czerwca Pielgrzymka do MB Ludzmierskiej w Munster

Zapraszam ministrantów na pielgrzymkę do Munster. Zbiórka na parkingu o godzinie 9:15. Wyjazd 9:30 School busem. Powrót około godziny 5:30pm. Odbiór dzieci na parkingu przy kościele. W planie Msza Świeta, zwiedzanie grot, wspólna rekreacja, poczęstunek. Koszt $35 od osoby. Proszę o pobranie form wyjazdu od ks. Krzysztofa.    

9 czerwca festiwal parafialny

Zwracam się z prośbą o pomoc w załadowaniu trucka w sobote 8 czerwca i rozładowanie trucka w niedziele rano w Casa Italia. Prosze także o pomoc w rozładowaniu trucka po festiwalu na Trójcowie.  

23 czerwca Boże Ciało

Bardzo proszę wszytskich minisrantów o udział w uroczystości Bożego Ciała  procesji która odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 10:00am.

Nie zapomnij !!!

Msza Pro Live – pod przewodnictwem ks. Bp Alberto Rojas

26 wrzesień – Msza Święta o godzinie 7:30pm pod przewodnictwem ks. bp Alberto Rojas w intencji dzieci nienarodzonych Pro Live, bardzo proszę ministrantów o asystę liturgiczną w tym dniu. Kto by mógł przyjechać bardzo proszę o kontakt ze mną w celu ustalenia posługi ministranckiej.

7 października Msza św. na zakończenie krucjaty 40 dniowej modlitwy w intencji Polski.

7 października na Mszy św. o godzinie 12:15 nastąpi zakończenie 40 dniowej modlitwy różańcowej w intencji polski. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja z Figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Bardzo proszę ministrantów o uroczystą asystę liturgiczną z kadzidłem w tym dniu. Bardzo proszę o zgłoszenie któ by mógł być obecny w celu ustalenia posług liturgicznych.  

Różaniec z Matką Bożą w parku przy Millwaukee – Devan

Serdecznie zapraszam 13 października w sobotę po Lajkoniku na godzinę około 3:30pm, ministrantów i rodziny ministrantów, dzieci i młodzież do spotkania w parku. Rozegramy mecz z chłopcami w piłkę nożną. Siostra Agnieszka poprowadzi spotkanie z dziewczynkami, będą kiełbaski, lody, na koniec odmówimy Różnaiec. Bardzo proszę o zgłoszenie do mnie chciałbym mniej więcej zorientować się w celu zrobienia zakupów. Mam nadzieje że będzie nas dużo. Proszę o zabranie ze sobą krzesełek. Osoby które chciały by pomóc proszę o kontakt z ks. Krzysztofem.

Msza Święta w intencji Ojczyzny

11 listopada – godzina 10:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polske pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Lechowicza. Bardzo proszę w tym dniu o obecność wszystkich ministrantów, po Mszy Świętej odbedzie się uroczysta akademia.  

27 październik Holy Fire

Międzydiecezjalne spotkanie młodzieży od 7 klasy do 3 liceum w UIC pavilon. Serdecznie zapraszam starszych ministrantów do wzięcia udziału w naprawdę ciekawym spotkaniu. W programie spotkania z ciekawymi ludżmi, świadectwa, koncerty. Zbiórka o godzinie 8:00 na parkingu przy kościele powrót do kościoła około 3:15pm. Osoby zainteresowane proszone są o kontkat ze mną. Zapisy już trwają.  

Pierwszy czwartek miesiąca

Kochani rodzice wznawiamy po wakacjach nasze ministranckie Msze świete w pierwszy czwartek miesiąca godzina 7:30pm. Bardzo proszę o obecność. Po Mszy Świętej byłaby krótka zbiórka dla wszystkich ministrantów.  

Piłka nożna

W każdy czwartek oprócz pierwszego czwartku miesiąca zapraszam na piłkę nożną do Olimpia Park 6566 N Avondale Ave Chicago na godzinę 7:00 pm.

Zbiórki ministranckie

Zbiórki dla ministrantów odbywać się będą w każdą sobotę po szkole polskiej w kościele, jeśli będzie Msza święta ślubna zbiórki odbywać się będą w nowej Sali parafialnej wejście od małego parkingu.

 

Bóg zapłać Wam wszystkim kochani rodzice za okazywane zaangażowanie, otwartość i pomoc. Pozdrawiam ks. Krzysztof.

Drodzy Rodzice !!!

Serdecznie zapraszam ministrantów do wzięcia udziału w "Między Parafialnym Ministranckim Zakończeniu roku formacyjnego 2017/2018", które odbędzie się 2 czerwca u sióstr Benedyktynek adres: 5900 W 147th St., Oak Forest, Illinois 60452:

W programie:

9:30 am - powitanie wspólnot ministranckich

9:45 am – nabożeństwo czerwcowe z konferencją formacyjną

10:15 am – rozpoczęcie turnieju ministranckiego w piłkę nożną

- turniej będzie odbywał się na trawie

- zespoły 7 + 1 albo 6 + 1 zależne będzie to od wielkości boiska i ilości ministrantów

- turniej będzie odbywał się w dwóch kategoriach do 5 klasy szkoły podstawowej i od 6 klasy szkoły podstawowej do 1 liceum włącznie, bardzo proszę o uczciwość

12:00 – poczęstunek dla ministrantów, kiełbaski z BBQ,

3:00 pm – Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Bardzo proszę ministrantów o zgłaszanie się bardzo proszę o obecność. Ministranci którzy nie będą chcieli grać w piłkę nożną przygotujemy inne zajęcia sportowe. Koszt udziału $10. Rodzice którzy by chcieli pomóc w organizacji spotkania bardzo proszę o kontakt ze mną. ks. Krzysztof 773 822 90 34. Pomoc będzie potrzebna przy smażeniu kiełbasek, rozstawieniu stołów krzesełek, przy sędziowaniu meczów. Mamy prosimy o upieczenie ciasta kruchego, bez kremów ze względu na porę roku. 

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia. 

Nie zapomnij !!!

Wyjście Ministranckie na Kręgle

24 kwietnia zapraszam ministrsntów na kręgle do Brunswick Zone 7333 N Milwaukee Ave, Niles IL 60714. Spotykamy się o godzinie 6:45 przy Brunswick Zone. Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie do środy 18 kwietnia. Koszt od osoby $5 reszte pokrywamy z funduszy ministranckiego. Czekam na zgłoszenia.

 

Turniej w Tenisa Stołowego

28 kwietnia (sobota) po szkole polskiej odbędzie się Ministrancki Turniej w Tenisa Stołowego. Bardzo proszę ministrantów którzy chcieliby wziąć udział w rozgrywkach aby zapisali się u ks. Krzysztofa. 21 kwietnia (sobota) tydzień przed turniejem będzie możliwość treningu po szkole polskiej.

Zapraszam i zachęcam !!!

Przyjęcie nowych ministrantów:

6 maja przyjęcie nowych ministrantów do Wspólnoty Ministranckiej podczas Mszy Świętej o godzinie 12:15. Bardzo proszę aby kandydaci do tego czasu nauczyli się modlitwy przed i po Mszy Świetej, a także przysięgi ministranckiej. Ministranci którzy mają 6 lat otrzymają jako strój białą komże. Pozostali czerwoną sutankę i komże. Koszt komży $25. Próba dla kandydatów na ministranta odbędzie się 14, 21, 28 kwietnia i 5 maja po szkole polskiej o godzinie 1:00. Kandydaci z poza parafii jeśli jest to możliwe to bardzo proszę o obecność. Kto nie może przećwicze z nim w niedziele po Mszy Świętej o 12:15 utrudnieniem będzię w tym samym czasie próba do komunii. Dlatego jeśli jest tak możliwość to proszę o oecność w sobotę.   

Msza Święta w intencji Ojczyzny

6 maja o godzinie 10:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny bardzo proszę ministrantów starszych o obecność i asystę liturgiczną.

Zbiórki Ministranckie !!!

Najbliższa zbiórka odbędzie się 14 kwietnia w kościele po szkole polskiej.

21 i 28 kwietnia zbiórka dla tych którzy nie będą brali udział w turnieju tenisa stołowego. Kandydaci na ministranta którzy chcieliby wziąć udział w Trunieju Tenisa Stołowego niech się nie martwią będą mogli wziąć udział po zbiórce. Ponieważ najpierw będzie turniej dla starszych a młodsi będą mieli zbiórkę i później zamiana aby sobie nie przeszkadzać.

Chrystus Zmartwychwstał !!!

Kochani rodzice MINISTRANTÓW trwając w okresie wielkanocnym pragnę Wam serdecznie podziękować i chłopcom za posługę podczas Triduum Paschalnego. Dzięki posłudze ministranta wszyscy wierni parafianie mogli ją w zadumie modlitwy przeżywać zarazem ciesząc się że mamy tak liczną Armię Ministrantów. Serdeczne Bóg zapłać !!!

 

Festiwal Parafialny !!!

10 czerwca odbędzie się jubileuszowy festiwal parafialny. Jak co roku rodzice ministrantów włączają się w organizację tego festiwalu. Bardzo proszę nasze kochany mamy o przygotowanie na festiwal po garnku bigosu a także o upieczenie ciasta. Bardzo proszę o dostarczenie bigosu do sali parafialnej w sobote 9 czerwca do południa. Ciasto może być przywiezione bezpośrednio na festiwal do Casa Italia w niedziele. Także potrzebujemy pomoc w kuchni w tej sprawie będzie kontaktowała się pani Teresa Malec.

„Rzut lotką”

Co roku ministranci obstawiali stanowisko „rzut lotką” od dwóch lat zauważylismy iż ta dyscyplina cieszyła się małym zainteresowaniem i dochód z biletów nie pokrywał nagrody która była kupowana z funduszy ministranckiego jako donacja ministrantów na rzecz parafii.

Dlatego uważam że nie ma sensu robić czegoś co nie cieszy się w obecnej sytuacji popularnością. To co było kilka lat temu popularne staje się przestarzałe. Jesłi ktoś by miał inną propozycję żeby zastąpić to satnowisko proszony jest o kontakt ze mną: 773 822 9034.

Prośba do ministrantów ze szkoły średniej i tatusiów. Potrzebna jest pomoc przy załadunku trucka w sobotę i rozładunku w wniedziele rano w Casa Italia, a także pomoc w niedziele przy załadunku i rozładunku na koniec festiwalu na Trójcowie. Bardzo proszę osoby które by chciały pomóc o kontakt ze mną 773 822 9034.

 

Piłka nożna

W czasie festiwalu przewidziane są rogrywki w piłkę nożną, chłopcy którzy by chcieli grać proszę aby zgłosili się do mnie w celu zrobienia listy.

Drodzy rodzice jest także prośba aby rozprowadzić po swoich znajomych bilety na loterie a także aby ich zaprosić na festiwal. W tym roku do wygrania jest samochód Chewrolet Spark 2017. Jeśli ktoś jest w stanie sprzedać bilety na loterie wśród swoich znajomych proszę o kontakt ze mną 773 822 9034.

17 marca Tenis Stołowy od 1:00-3:00pm w dużej sali polskiej szkoły, przynosimy ze sobą paletki do tenisa stołowego.

16 marca g. 7:30 pm – Droga Krzyżowa dla młodzieży, zapraszam ministrantów w sposób szczególny od 7 klasy.

20 marca godzina 6:15 pm sala parafialna – zapraszam ministrantów wraz z rodzicami do robienia poraz trzeci dużych palm które będą niesione podczas Marszu dla Jezusa. Proszę o przyniesienie sztucznych kwiatów, kto ma tuje zielone gałązki, bukszpan i może przynieść proszony jest o kontakt

z ks. Krzysztofem 773 822 90 34,

24 marca – Marsz dla Jezusa, rozpoczęcie o 12:00 na parkingu przy kościele, przynosimy ze sobą palmy.  

25 marca – niedziela Palmowa Droga Krzyżowa po Mszy św. o godzinie 4:00 pm.,  proszę wszystkich ministrantów o obecność. Po drodze krzyżowej zabiermy stroje liturgiczne do prania aby były czyste na święta.

Triduum Paschalne:

Próby:

24 marzec (sobota po szkole polskiej) – Warsztaty Liturgiczne – Triduum Paschalne (proszę o obecność wszystkich ministrantów od 1:00pm – 4:30 pm. Program: 1:00 pm pizza, rozgrywki w tenisa i podział na grupy starszych i młodszych;1:30 – 4:00 warsztaty przygotowujące Triduum Paschalne; 4:00 – 4:30pm adoracja i możliwość spowiedzi.     

Wielki Czwartek godzina 6:00 pm

Wielki Piątek godzina 6:00 pm

Wielka Sobota godzina 5:30 pm

Proszę o obecność wszystkich ministrantów !!! Obecność obowiązkowa !!!

Czuwanie przy ołtarzu adoracji:

Wielki Czwartek – bezpośrednio po liturgii (zespół młodzieżowy i ministranci).

Wielki Piątek – po Gorzkich Żalach adoracja (ministranci i Vox Domini).

 

7 kwietnia - Wigilia Bożego Miłosierdzia

6:30 pm – różaniec Msza Święta, procesja światła do św. Stanisława Kostki, adoracja.

Bardzo proszę ministrantów o uczestnictwo. Chciałbym żeby było nas jak najwięcej.

Gorzkie Żale (niedziela g. 3:30 pm):

18.02 – Piotr Malec, Mateusz Bartnik, Król Patryk, Król Robert, Miczek Kacper,

25.02 – Karol Szymański, Maksymilian Szymański, Jeremi Wasąg, Bartek Wasąg, Krzysztof Kędryna, Patryk Kedryna, Rayan Jabłoński, Krzysztof Góra, Cios Paweł, Cios Jan, Cios Adam, Leon Siwula,

4.03 – Kamil Pluta, Adrian Skowronski, Krzysztof Skowronksi, Dominik Skowronski, Filip Ogórek, Klimek Ogórek, Ignacy Ogórek, Gabryś Krzysiak, Patryk Krzysiak

11.03 – Czarkowski Antoś, Czarkowski Filip, Aszurkiewicz Adam, Gawin Jan, Kałużny Kacper, Kałużny Karol, Policht Jan, Wolan Samuel, Konrad Chrostowski, Piotr Franczyk, Michał Franczyk, Franciszek Cetnar, Aleksander Dereszkiewicz, Gabryś Kawalec, Dominik Kawalec, Jan Policht, Julian Policht, Michał Staszkiewicz, Gabryś Molerii  

18.03 – Ropa Oliwier, Zajkowski Brajan, Piotr Staszel, Karol Bakowski, Jakub Bakowski, Jan Jedynak, Ochwat Konrad, Jakub Orłowski, Mateusz Skrzyszowski,

25.03 (Niedziela Palmowa obecność wszyscy ministranci)

Droga Krzyżowa (piątekg. 7:30pm):

16.02 – (Jezus z nami, Vox Domini) - Piotr Malec, Mateusz Bartnik, Król Patryk, Król Robert, Miczek Kacper,

23.02 - (Wspólnota Rodziny Trójcy Świętej) – Karol Szymański, Maksymilian Szymański, Jeremi Wasąg, Bartek Wasąg, Krzysztof Kędryna, Patryk Kedryna, Rayan Jabłoński, Krzysztof Góra, Cios Paweł, Cios Jan, Cios Adam, Leon Siwula,

2.03 - (O. Rekolekcjonista) – Kamil Pluta, Adrian Skowronski, Krzysztof Skowronksi, Dominik Skowronski, Filip Ogórek, Klimek Ogórek, Ignacy Ogórek, Gabryś Krzysiak, Patryk Krzysiak

9.03 - (dzieci) – Czarkowski Antoś, Czarkowski Filip, Aszurkiewicz Adam, Gawin Jan, Kałużny Kacper, Kałużny Karol, Policht Jan, Wolan Samuel, Konrad Chrostowski, Piotr Franczyk, Michał Franczyk, Franciszek Cetnar, Aleksander Dereszkiewicz, Gabryś Kawalec, Dominik Kawalec, Jan Policht, Julian Policht, Michał Staszkiewicz, Gabryś Molerii   

16.03 - (DIA, 8 klasa, zespół młodzieżowy) – Ropa Oliwier, Zajkowski Brajan, Piotr Staszel, Karol Bakowski, Jakub Bakowski, Jan Jedynak, Ochwat Konrad, Jakub Orłowski, Mateusz Skrzyszowski,

23.03 - (Rycerze Miłosierdzia) – Piotr Malec, Mateusz Bartnik, Patryk Król, Robert Król, Krzysztof Lodziński, Marek Bliziński, Dabros Daniel ... (ministranci studenci)

Cytat...

Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi". Rz 14, 8-9

 

 

Nasze Msze Święte

Niedziela:
8:00am 10:00am
12:15pm - Msza Święta Rodzinna 
4:00pm; 8:00pm

W tygodniu:
Codziennie 8:00am
Środa i Piątek 7:30pm

I piątek miesiąca
6:30pm – Spowiedź
7:30pm - Msza święta
– Nabożeństwo Uwielbienia z prośbą
o uzdrowienie po Mszy św.

I czwartek miesiąca
6:30pm – Godzina Święta
7:30pm – Msza święta
Po Mszy świętej nabożeństwo do  św. Charbela, namaszczenie olejami świętego.

I sobota miesiąca
6:00pm – Różaniec świety
6:30pm – Msza święta

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.