Podobny obraz

Wrz 3, 2019 Written by 

Zapraszamy na Seminarium odnowy wiary

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA W DUCHU ŚWIĘTYM to ośmiotygodniowe rekolekcje, których celem jest ożywienie wiary i podjęcie konkretnej współpracyz Duchem Świętym. Przez rekolekcje prowadzi nas podręcznik, który wyjaśnia, co w danym dniu należy zrobić. Dodatkowo – na każdy tydzień mamy przeznaczoną jedną, niegrubą książkę, która przeprowadza nas przez dany temat tygodnia. Wszystko prowadzone jest w taki sposób, aby osoba początkująca na drodze wiary mogła sobie poradzić.

Aby rozpocząć rekolekcje, trzeba wiedzieć, że w tym czasie wymagane jest codzienne zaangażowanie w modlitwę – ok. pół godziny dziennie przez 8 tygodni. O ile jest to możliwe częste uczestnictwo we Mszy Świętej.

Seminarium rozpocznie się w dniu 27 września.

Uczestnicy Seminarium będą się spotykali w każdy piątek  o godzinie 7.30 pm na Mszy, konferencji i grupie dzielenia.

Seminarium Odnowy Życia w Duchu Św. - jak to ugryźć?

Autor: Teresa Szczur

Gdy ktoś podejmuje Seminarium, formacja ta najczęściej zmienia jego dotychczasowy sposób modlitwy. „Seminarzyści” uczestniczą we wspólnej modlitwie raz w tygodniu, słuchają konferencji tematycznej, a następnie spotykają się w kilkuosobowych grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów. Jednak zasadniczy sens Seminarium polega na osobistej pracy i modlitwie, na którą uczestnik indywidualnie przeznacza ok. pół godziny każdego dnia.

Praca w ciągu tygodnia oparta jest na fragmentach Pisma Świętego, a całość Seminarium - na ośmiu  książkach.  

W trosce o człowieka Pan Bóg nie da się prześcignąć.Nie poprzestaje na sprawdzonych algorytmach postępowania z człowiekiem. Nie wymawia się ilością pracy, jaką włożył w jego szukanie. Jest bardzo twórczy w aranżowaniu nowych sposobów dostępu do naszych serc. Nigdy nie mówi, że tutaj czy tam już nic nie da się zrobić. Nieustannie generuje genialne pomysły i podrzuca je tym, którzy maja otwarte uszy i oczy, aby je podjąć i ponieść spragnionemu Boga człowiekowi. Co więcej, Bóg jest w tym absolutnie rozrzutny! A wszystko po to, aby nikt nie zginał i aby kto chce – doświadczył życia w pełni i przeżywał je w duchu radości i poczuciu sensu.

W Seminarium może uczestniczyć każdy, kto wyrazi takie pragnienie.

 

271 Last modified on wtorek, 03 wrzesień 2019 15:56
Login to post comments

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.