Sie 24, 2018 Written by 

Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe

 

Dzień 1 - 11 grudnia 2018 - Poranny wylot z Chicago bezpośrednim przelotem  do Mexico City. Na lotnisku spotkanie z przewodnikiem grupy. Przejazd po dzielnicy Xochimilco – spływ po dawnych pozostałościach azteckich kanałów w rytmie tradycyjnej  muzyki Mariachis. Msza Święta. Przejazd  do hotelu . Obiadokolacja.

Dzień 2 -12 grudnia 2018 - Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Udział w uroczystej Mszy Świętej w południe podczas obchodów objawień Matki Boskiej. Przed Mszą Świętą zwiedzanie części dolnej Sanktuarium.  Po Mszy Świętej przejazd wzdłuż Paseo de la Reforma – reprezentacyjnej  ulicy miasta do słynnego Muzeum Antropologicznego. Zwiedzanie muzeum. Powrót do hotelu na kolację. 

Dzień 3- 13 grudnia 2018 - Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie miasta Meksyk. Stare Miasto z Katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Panny, Pałacem Prezydenckim, Zocalo. Następnie przejazd do piramid w Teotihuacan.  Zwiedzanie tych wspaniałych ruin prekolumbijskiego miasta. Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Wężą i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 4 – 14 grudnia 2018 – Śniadanie w hotelu. Przejazd do miasta Taxco. Spacer po krętych uliczkach, oraz wizyta w barokowym Kościele Św. Pryscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Po wcześniejszej obiadokolacji powrót na nocleg do miasta Meksyk.

Dzień 5 – 15 grudnia 2018 – Śniadanie w hotelu. Przejazd do miasta Tula - dawnej stolicy cywilizacji Tolteków, gdzie zobaczymy słynne posągi Atlantów. Przejazd do QUERETARO: spacer po starówce miasta. Odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do miasta Meksyk.

Dzień 6 – 16 grudnia 2018 - Niedziela. Śniadanie w hotelu. Pożegnalna wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Msza święta, dokończenie zwiedzania kompleksu przy Sanktuarium. Czas wolny na prywatną modlitwę przed Cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe. Transfer na lotnisko. Odlot do Chicago o godz. 3:30 pm. Planowany przylot do Chicago o godz 7:35 pm.

Cena: $ 1200

Cena zawiera: Przelot samolotem w obie strony. Opieka pilota lokalnego-przewodnika na całej trasie.Transport klimatyzowanym autokarem. Hotel 4* w centrum Mexico City, pokoje dwuosobowe. Bilety wstępów. Wyżywienie dwa razy dziennie

Opiekun Duchowy Pielgrzymki Ksiądz Andrzej Totzke TChr

Zapisy i rejestracja pod numerami: Trójcowo (773) 489-4140 lub (630) 292-3332

* Cena została skalkulowana przy grupie 40 osobowej, w przypadku mniejszej grupy organizator

może dokonać ponownej kalkulacji kosztów.

337 Last modified on piątek, 24 sierpień 2018 10:37
Login to post comments

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.