Paź 2, 2018 Written by 

Seminarium Odnowy w Duchu Świetym

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA W DUCHU ŚWIĘTYM  to ośmiotygodniowe rekolekcje, których celem jest ożywienie wiary i podjęcie konkretnej współpracy z Duchem Świętym. Przez rekolekcje prowadzi nas podręcznik, który wyjaśnia, co w danym dniu należy zrobić. Dodatkowo – na każdy tydzień mamy przeznaczoną jedną, niegrubą książkę, która przeprowadza nas przez dany temat tygodnia. Wszystko prowadzone jest w taki sposób, aby osoba początkująca na drodze wiary mogła sobie poradzić.

Aby rozpocząć rekolekcje, trzeba wiedzieć, że w tym czasie wymagane jest codzienne zaangażowanie w modlitwę – ok. pół godziny dziennie przez 8 tygodni. O ile jest to możliwe częste uczestnictwo we Mszy Świętej.

Seminarium rozpocznie się w dniu 12 października 2018 r. o 7:30 PM. Kolejne spotkania w niedzielę o 5:30PM.

Seminarium Odnowy Życia w Duchu Św. - jak to ugryźć?

Gdy ktoś podejmuje Seminarium, formacja ta najczęściej zmienia jego dotychczasowy sposób modlitwy. „Seminarzyści” uczestniczą we wspólnej modlitwie raz w tygodniu, słuchają konferencji tematycznej, a następnie spotykają się w kilkuosobowych grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów. Jednak zasadniczy sens Seminarium polega na osobistej pracy i modlitwie, na którą uczestnik indywidualnie przeznacza ok. pół godziny każdego dnia.

Praca w ciągu tygodnia oparta jest na fragmentach Pisma Świętego, a całość Seminarium - na ośmiu książkach. W przygotowaniu codziennej modlitwy i lektury, uczestnicy korzystają z podręcznika.

 

145 Last modified on wtorek, 02 październik 2018 07:40
Login to post comments

Nasz Kościół

Kościół św. Trójcy – kościół rzymskokatolicki w Chicago w stanie Illinois. Właściwie, to „Polska Misja Duszpasterska w Chicago” prowadzona przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kościół i parafia są popularnie zwane Trójcowem.