Index

St. Joseph

Towarzystwo Św. Józefa przy Kościele Św. Trójcy - reaktywowane.

Podczas Mszy Św. o godz. 10:30 w dniu 19 Marca 2006 r. Ks. Proboszcz Paweł Bandurski, poświęcił odnowiony ołtarz Św. Józefa.
U stóp ołtarza zebrali się pierwsi kandydaci i po uroczystym odnowieniu "Aktu Zawierzenia" zostali przyjęci do reaktywowanego Towarzystwa Św. Józefa.
Pragniemy wspomnieć, iż to właśnie z inicjatywy tego Towarzystwa powstał nasz Kościół. Św. Teresa Wielka mówiąc o Św. Józefie, wspomina Jego skuteczne i niezawodne wstawiennictwo: "O cokolwiek poprosisz Świętego Józefa, z pewnością otrzymasz". Myśle, że i my również wybierając na swojego opiekuna Św. Józefa nie doznamy nigdy zawodu. Oczywiście, jeżeli zechcemy zwracać się do tegoż Świętego nie tylko w naszych potrzebach, ale również z podziekowaniem za otrzymane łaski. W ten sposób wyrazimy w naszym życiu prawdę o Świętym obcowaniu. W tym miejscu odwołajmy sie też do słów Jezusa, który zwracając się do Św. Małgorzaty Marii Alacoque powiedział: "Pragnę, byś codziennie modliła się szczególnie do Mojej Matki i Św. Józefa, Mego najsłodszego opiekuna". A Matka Najświetsza powiedziała do czcigodnej Marii z

Agredy:"Niech nieustannie wzrasta twoja miłość i oddanie do tego wielkiego Świętego. We wszystkich swych kłopotach oddawaj się pod Jego opiekę, we wszystkich okolicznościach zachęcaj tylu ludzi, ile tylko możesz, do tego nabożeństwa. Naprawdę, o cokolwiek mój Opiekun poprosi w niebie, tego Wszechmocny Bóg udzieli na ziemi".

My, również ufajmy, iż Ten Święty, którego dziś umieściliśmy w ołtarzu naszego kościoła, będzie wstawiał sie u Wszechmocnego Boga w intencjach naszych, naszych parafian, rodzin i całą Polonię, a ołtarz stanie sie łaskami słynący, a kult Św. Józefa bedzie rozwijał się dzięki naszym modlitwom, pokucie i świadectwu jakie swoim życiem i postawą bęziemy głosić.

Na zakończenie porannej Mszy w każdą środę, która jest poświęcona w Kościele Św. Józefowi, odprawiamy nowennę ku czci tegoż Świętego.

 


© 2001-2006 Trojcowo. Wszelkie prawa zastrzezone.
Wszelkie pytania lub problemy z odczytywaniem: henry@trojcowo.com