Facebook

W dniach od 15-20 marca gościliśmy ks. bp. Antoniego Długosza

W dniach od 15 do 20 marca 2019 roku w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej gościł ks. bp Antoni Długosz, emerytowany biskup Diecezji Częstochowskiej, który zwany jest „biskupem od dzieci.”

W piątek, 15 marca br. ksiądz biskup poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej i przewodniczył Mszy św. o godz. 7:30pm. Głosząc słowo Boże podkreślił ważną rolę rodziny. Po Mszy św. dostojny gość udzielił wszystkim rodzinom indywidualnego błogosławieństwa wręczając ikonę Świętej Rodziny.

W sobotę, 16 marca br. rozpoczęły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży, a w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty muzyczne dla zespołów dziecięcych z Archidiecezji Chicago. Gościliśmy dzieci z parafii Bożego Miłosierdzia, św. Konstancji, św. Jacka, św. Jakuba, św. Alberta Wielkiego i oczywiście z Trójcowa. Gościem specjalnym był ks. bp. Antoni Długosz, który nauczył dzieci kilku piosenek. Finałem warsztatów muzycznych był śpiew dzieci w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:15. Była to Msza Sztandarowa naszej Polskiej Szkoły, a także rozpoczęcie Polonijnego Kongresu Rodzin zatytułowanego „W Poszukiwaniu Jezusa”.   

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb