Facebook

List proboszcza – Chrześcijanin to człowiek nadziei

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Trójcowa, nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam przeżywać tegoroczny Wielki Post w tak nietypowy sposób. Niestety cały świat został dotknięty konsekwencjami szalejącej epidemii koronowirusa, a więc również Kościół musi się zmierzyć z tym wszystkim co niesie ze sobą ta sytuacja. My chrześcijanie, jesteśmy ludźmi nadziei, więc nie możemy pogrążyć się w smutku i strachu.

Podczas różnych nauk i rekolekcji, wiele razy słyszeliśmy wezwanie do tego, by szukać czasu i miejsc, które pozwolą nam spotkać się z Jezusem. Obecna sytuacja jest okazją, aby przypomnieć sobie, że nasze rodziny mają być Kościołami Domowymi, w których razem spotykamy się z naszym Odkupicielem.

Proszę Was, by dobrze wykorzystać ten czas i potraktować go jako łaskę, którą daje nam Bóg. Nie poddawajmy się zniechęceniu i próbujmy jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę naszego życia.

  • Zapraszam Was do duchowego udziału we Mszy świętej transmitowanej z naszego kościoła w dni powszednie o 8:00 am oraz w niedziele o 10:00am.
  • Zachęcam do Komunii duchowej.
  • W piątki od 3:00pm do 8:00pm oraz niedziele od 8:00am do 9:00pm w kościele odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Do spowiedzi można przystąpić w niedziele w godzinach wyznaczonych na Msze, czyli o 8:00am, 10:00am, 12:15pm, 4:00pm i 8:00pm.
  • Pragnę poinformować, że przy wejściach do kościoła dostępne są środki do dezynfekcji rąk, proszę z nich korzystać.
  • Ważne sprawy w biurze parafialnym proszę załatwiać po uprzednim telefonicznym umówieniu się. Telefon do biura: 773-489-4140.
  • Zachęcam wszystkich, aby w rodzinach o 8:30 wieczorem łącząc się duchowo z całą wspólnotą odmówić wspólnie Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Pamiętajmy też o osobach samotnych i potrzebujących, niech nie pozostaną same.
  • Jeśli, ktoś będzie potrzebował posługi sakramentalnej niech skontaktuje się z nami dzwoniąc do biura parafialnego.  

Polecam Was wszystkich Trójjedynemu Bogu i opiece Matki Najświętszej. Księża chrystusowcy i siostry misjonarki posługujący na Trójcowie  łączą się w Wami duchowo modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego i na Różańcu każdego dnia o 8:30pm. 

Ks. Andrzej Totzke SChr

Proboszcz Trójcowa.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: