Facebook

Peregrynacja Krzyża Wdzięczności

Misja pielgrzymki z Krzyżem Wdzięczności do wszystkich stolic świata wzięła swój początek w słowach usłyszanych w dniu Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa w 2003 roku: „Bierzcie mój Krzyż i zanieście Go do wszystkich stolic świata jako znak wdzięczności Bogu Wszechmogącemu za nasze zbawienie, które otrzymujemy od Jezusa Chrystusa”.

10 marca 2004r. w Watykanie Ojciec święty Jan Paweł II pobłogosławił inicjatorów tej misji. Jego następca, papież Benedykt XVI, poświęcił krzyż w 2006 roku podczas pielgrzymki w Krakowie. Papież Franciszek pobłogosławił krzyż i wszystkich prowadzących akcję ewangelizacyjną w 2016.

Peregrynacja krzyża odbyła się już w 46 europejskich stolicach. Krzyż Wdzięczności pielgrzymował od Lwowa m. in. poprzez Kijów, Warszawę, Rzym, Paryż, Berlin, kraje nadbałtyckie, Skandynawię i Wielką Brytanię.

Peregrynacja krzyża ma na celu zjednoczyć w jedną rodzinę wszystkie narody świata przy Krzyżu Chrystusa. Pragniemy, aby każdy człowiek na świecie miał świadomość, że Jezus Chrystus cierpiał dla każdego z nas, mimo rożnych narodowości i religii, aby przyjąć ten dar Boga – dar życia wiecznego.

Obecności Krzyża towarzyszą liczne łaski i znaki Bożej obecności oraz błogosławieństwa.

W naszej Misji będziemy gościć Krzyż Wdzięczności w dniach od 13 do 15 marca br.

Piątek, 13 marca

3:00pm: Przywitanie Krzyża wdzięczności i Droga Krzyżowa

7:30pm: Droga Krzyżowa, Msza święta i Adoracja Krzyża do 10:00pm

Sobota, 14 marca

8:00am: Msza święta

9:00 – 12:00pm – Rekolekcje szkolne

12:15pm – Droga Krzyżowa dla dzieci

Niedziela, 15 marca

5:00pm – Pożegnanie Krzyża Wdzięczności

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: