Facebook

Ważne Informacje dotyczące postanowienia o zawieszeniu niedzielnych Mszy Świętych.

Rz, 8, 35-39

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? Jak to jest napisane:
Z powodu Ciebie zabijają nas przez cały dzień,
uważają nas za owce na rzeź przeznaczone. Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował. I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co [jest] wysoko, ani co głęboko, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Umocnieni tym fragmentem pochodzącym z listu do Rzymian wchodzimy w bardzo trudny czas próby naszej wiary. Nie powinniśmy ulegać panice, ale też nie możemy zapominać o odpowiedzialności za siebie, dlatego przeżyjmy ten czas w duchu pokuty i nawrócenia.

Pamiętajmy też o osobach samotnych i potrzebujących, niech nie pozostaną same. Jeśli, ktoś będzie potrzebował posługi sakramentalnej niech skontaktuje się z nami dzwoniąc do biura parafialnego.  My księża i siostry zakonne jesteśmy z Wami i duchowo łączymy się z każdym z Was. Codziennie będziemy pamiętać o Was przed ołtarzem Pańskim.

  • Dzisiaj, tzn. w piątek, 13 marca, porządek nabożeństw nie ulega zmianie.  

3:00pm: Przywitanie Krzyża wdzięczności i Droga Krzyżowa

7:30pm: Droga Krzyżowa, Msza święta i Adoracja Krzyża do 11:00pm

Sobota, 14 marca

8:00am: Msza święta

  • Do odwołania zawieszona jest działalność Polskiej Szkoły im. Trójcy Świetej, ZPiT „Lajkonik” i wszystkich grup działających przy Trójcowie.
  • W dekrecie zawieszającym czasowo niedzielne Msze święte, czytamy, że kościoły zostają otwarte, dlatego na Trójcowie przez całą niedzielę 15 marca od 8:00 rano do 9 wieczorem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam wszystkich, aby znaleźć czas na spotkanie z Panem. Pamiętajmy, że droga krzyżowa Jezusa, a więc i nasza, nie kończy się śmiercią, tylko Zmartwychwstaniem.
  • Zamówione intencje Mszy świętych zostaną odprawione przez księży podczas prywatnych Mszy świętych.
  • Pragnę poinformować, że przy wejściach do kościoła dostępne są środki do dezynfekcji rąk, proszę z nich korzystać.
  • Podaję informacje o której godzinie będzie można oglądać Msze święte z Polski (wg. Polskiego czasu):

Msza święta w niedzielę, 15.03.2020 – transmisja TV i online

Już o godz. 7 rano Transmisję Mszy Świętej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach można oglądać w TVP1.

Widzowie Polsat News obejrzą mszę świętą nadawaną ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 9.

Telewizja TRWAM w każdą niedzielę transmituje od godz. 9:30 Mszę Świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Polsat Rodzina o godz. 10:30 pokaże mszę świętą dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Z kolei TVP Polonia transmituje mszę św. w każdą niedzielę o godzinie 13:00 – z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu.

Dodatkowo, na antenie TVP1 o godz. 12 wyemitowany zostanie Anioł Pański z papieżem Franciszkiem.

  • W Chicago transmisje Mszy świętych online w niedziele będą:

– z Ośrodka Jezuickiego o 8:00 am

https://www.jezuici.org/msza-online

– z parafii św. Władysława o 10:30 am i 1:30 pm

https://www.youtube.com/watch?v=6vIwr6qZ8Pw&feature=youtu.be

W radiu 1030 i 1300 am polskieradio.com o 8 rano bezposrednia transmisje z kościoła z “ Górki”- kościół Ojców Cystersów w Willow Spring.

Otrzymaliśmy aktualizację, że równiez msze w tygodniu zostają zawieszone, aż do odwołania.

Módlmy się aby udało się jak najszybciej opanować epidemię, przywróć zdrowie zakażonym i pokój miejscom do których koronawirus dotarł”.

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.  Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał. czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, chroń nas  opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.  Amen

Polecam Was wszystkich Trójjedynemu Bogu i opiece Matki Najświętszej.

Ks. Andrzej Totzke SChr

Proboszcz Trójcowa.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: