Facebook

Platforma streamingowa europejskich sanktuariów

Internetowa platforma streamingowa europejskich sanktuariów SanctuaryStreaming.eu obejmuje 28 miejsc pielgrzymkowych z 17 państw, w tym: Lourdes, Loreto, Fatimę, Altötting, Walsingham, Einsiedeln, Torreciudad i inne. Z Polski są to: Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska i Niepokalanów.

Platforma powstała z inicjatywy Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). Jej celem jest ułatwienie katolikom modlitwy w czasie ograniczenia dostępu do kościołów, związanego z pandemią koronawirusa.

Z poszczególnymi sanktuariami można łączyć się dzięki linkom z listy lub wybierając je na interaktywnej mapie. Pozwala to na oglądanie transmisji Mszy św., adoracji eucharystycznej lub innego nabożeństwa.

Idea Sanctuarystreaming.eu zrodziła się na początku marca br. w rozmowie przewodniczącego COMECE kard. Jean-Claude’a Hollericha z abp. Alainem Lebeaupinem, nuncjuszem apostolskim przy Unii Europejskiej. Zainaugurowany 9 kwietnia portal pozostanie nadal czynny po zakończeniu pandemii koronawirusa. Jest otwarty na kolejne sanktuaria, które chciałyby dołączyć do tej inicjatywy.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb