Facebook

Życzenia Wielkanocne

Świetlisty anioł ogłasza, że Pan zmartwychwstał prawdziwie,

zwyciężył płacz i cierpienie, pokruszył piekła kajdany.

Hymn z Liturgii Godzin

Wielkanoc – to Chrystus przychodzący w tajemnicy Krzyża i tajemnicy Zmartwychwstania. Przynosi On człowiekowi moc, aby mógł pokonać to wszystko, co jest owocem grzechu, pychy i braku miłości. Przynosi możliwość zwycięskiego przeciwstawienia się temu, co powoduje cierpienie, rozczarowanie i upokorzenie, co narusza godność człowieka i zagraża jego życiu. Zmartwychwstały Chrystus nie omija miejsc, gdzie panuje smutek i trwoga, gdzie są łzy i nieszczęście.

W tym świątecznym czasie szczególnie prosimy Jezusa, by udzielał Wam nadziei, by uczył zrozumienia sensu cierpienia i pozwolił dostrzec paschalny wymiar życia, który wpisany jest na wieki w Jego Krzyż.

Przenosząc się myślą do Grobu Pańskiego, popatrzcie na św. Jana, który wchodząc do grobu po prostu: ujrzał i uwierzył. I wszystko stało się jasne. Ból i cierpienie ustępują miejsca radości. Od tej pory nie ma już lęku, zawiedzionej nadziei, ale jest pewność i ufna wiara, że przyszłość należy do Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech tak się stanie i w Waszym życiu. Alleluja!

Błogosławionych Świąt Paschalnych życzą

Księża Chrystusowcy i Siostry Misjonarki

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb