Facebook

Galeria „Okno Papieskie” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

W duchowej łączności z księżmi chrystusowcami posługującymi w Australii – zapraszamy wszystkie dzieci – te młodsze i najmłodsze, te starsze i najstarsze do włączenia się w stworzenie galerii obrazów, rysunków ku czci św. Jana Pawła II pt. „Okno Papieskie”.

Już w tym miesiącu, 18 maja, przypada 100. rocznica urodzin papieża z Polski. Kiedy papież z Wadowic odwiedzał Polskę to często w Krakowie spotykał się wiernymi zgromadzonymi pod jego oknem na ul. Franciszkańskiej 3. Wychodził do okna i poprzez to okno witał się, rozmawiał i żartował z zebranymi. Robił to nieraz do późnych godzinnych wieczornych. Tak samo w Watykanie! Pamiętasz? Co niedzielę, zawsze o 12:00, ze swojego mieszkania, a dokładnie z okna, wygłaszał krótką naukę, pozdrawiał pielgrzymów i modlił się słowami modlitwy Anioł Pański.

Co widział przez te okna Jan Paweł II? Na pewno widział Świat! Świat piękny, ale pogubiony, chory, ale widział też człowieka, z jego pięknem, godnością i słabościami! W człowieku widział Pana Jezusa!

Chcemy wraz z Wami stworzyć Galerię „Okno Papieskie” dlatego zapraszamy do wykonania rysunków, obrazków i przesłanie ich na adres email naszej Misji: biuro@trojcowo.com

1. Zrób zdjęcie swojej pracy i prześlij na email: biuro@trojcowo.com

2. W tytule emaila napisz: okno papieskie

Narysuj papieża, jakieś wydarzenie z jego życia, może jakieś jego spotkanie z kimś (np. dziećmi). Co widział papież? Co Ty widzisz? Jak go pamiętasz? Co o nim wiesz? Pokaż to na swojej pracy!

Wszystkie prace będą zaprezentowane 18 maja na naszym profilu Facebookowym Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej https://www.facebook.com/trojcowo/

Zapraszamy!

Termin składnia, nadsyłania prac: 17 maja 2020 r.

Technika wykonania pracy: dowolna.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb