Facebook

Woda egzorcyzmowana

Woda egzorcyzmowana

Wielką pomocą w zwalczaniu skutków działania demonicznego na ludzi i miejsca – jest sakramentalium w postaci: święconej czy egzorcyzmowanej wody. Egzorcyzmu wody [jak i też soli i oleju] może dokonać każdy kapłan. Woda egzorcyzmowana to nic innego jak woda święcona. Tyle że święci się ją według starego, przedsoborowego rytu. Kapłan egzorcyzmuje i poświęca oddzielnie wodę i sól, a następnie łączy je z sobą. Woda egzorcyzmowana jest często używana w rytuałach liturgicznych, zasadniczo odwołuje się do wody chrztu świętego, za pomocą której staliśmy się dziećmi Bożymi i uczestnikami wspólnoty Kościoła. Jest ona więc środkiem ochrony przed zasadzkami złego ducha. Chroni ona: osoby, domy, przedmioty, pozwala wyjść zwycięsko w walce przeciwko sugestiom, cierpieniom fizycznym i psychicznym, mających podłoże w złym duchu. Dlatego można ją także pić, skrapiać ciało w miejscach bolesnych oraz pomieszczenia i przedmioty powszedniego użytku. Pomaga to w neutralizowaniu znaków objawianych przez złego ducha zarówno na ciele, jak i w przedmiotach.

Kapłani-egzorcyści przypominają o skuteczności święconej czy egzorcyzmowanej wody w walce przeciw siłom nieczystym. Godnym pochwały jest zawieszenie przy wejściu do domu lub mieszkania: kropielnicy. Warto skrapiać poświęconą wodą siebie, gdy wyruszamy z domu w świat, w drogę, czy gdy udajemy się na nocny spoczynek. Pokropienia wodą święconą/egzorcyzmowaną warto też zastosować w czasie napastliwych pokus, kłótni rodzinnych czy waśni sąsiedzkich, kiedy widać, że „zły mąci”.

Warto korzystać ze święconej czy egzorcyzmowanej wody, bo doświadczamy obecnie sytuacji, że ludzie coraz częściej żyją bez łaski uświęcającej, przestali korzystać z mocy Sakramentów. Ich domy są pozbawione modlitwy, lektury Słowa Bożego i znaków religijnych. Dodatkowo ludzie sami zapraszają demony przez różne nałogi, praktyki i przedmioty, obrzędy inicjacyjne ukryte w niekonwencjonalnych formach leczenia, np. w New Age. W efekcie rośnie liczba osób, miejsc i przedmiotów pozostających pod wpływem sił ciemności. Z tego powodu egzorcyści, niektórzy kapłani i osoby świeckie wracają do różnych modlitw i praktyk egzorcyzmujących.

Podczas błogosławieństwa wody kapłan mówi m.in.:

Niech ta woda w służbie Twoich tajemnic za łaską Bożą skutecznie odpędza złe duchy i odwraca choroby, a wszystko, na co padną krople tej wody w domach lub posiadłościach wiernych, niech zostanie uwolnione od wszelkiej nieczystości i szkody; niech nie panuje tam zaraza i niezdrowe powietrze; niech ustąpią wszystkie zasadzki ukrytego wroga; jeżeli zaś cokolwiek czyha na pomyślność lub spokój mieszkańców, niech przy pokropieniu tą wodą uchodzi w popłochu, aby bezpieczne było od wszelkich napaści ich zdrowie, o które prosimy, wzywając Twojego świętego imienia.

Źródło: http://parafiaklwow.pl/sakramentalia

Wodę egzorcyzmowaną można odebrać w zakrystii po Mszach świętych.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb