Facebook

Polonia archidiecezji Chicago zaprasza do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież

Od 17 września, wieczorem czasu Chicago, rozpoczyna się 10-dniowa modlitwa za dzieci, młodzież, za wszystkich młodych ludzi. Zaproszenie do wspólnej modlitwy przyjął bp Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, Polonia kanadyjska z Toronto (Parafia św. Stanisława Kostki). Do modlitwy zapraszamy Was, Ciebie, wszystkich ludzi dobrej woli dla których ważna jest przyszłość młodzieży i Kościoła – to oni, jak często podkreślał św. Jan Paweł II, są jego przyszłością.

Modlić będą się rodzice, katecheci, nauczyciele, księża i siostry zakonne. Przyłączają się do niej osoby indywidualne w mediach społecznościowych, zarówno z Polski jak i Polonia z całego świata, które udostępniają nasze wpisy na Facebooku. Do wspólnej modlitwy zaproszone zostały też wszystkie polskie parafie aglomeracji Chicago.

Polonia – Archdiocese of Chicago

https://www.facebook.com/hashtag/poloniaprays

Treść modlitwy, którą proponujemy:

Święty Stanisławie Kostko, patronie młodzieży, proszę Cię – otaczaj swą opieką ludzi młodych, wspieraj ich w trudnych chwilach, aby nie pogubili się na drogach współczesnego świata. Bądź z nimi, kiedy przeżywają swoje niepokoje, pustki i zwątpienia. Rozbudź w nich pragnienie poznawania Boga i Jego miłosiernej miłości do każdego człowieka, aby chętnie powierzali Mu swoją codzienność. Niechaj ich serca i umysły zachwycą się Bogiem już dzisiaj, i jutro, i na wieczność. Amen.

Modlitwę można pobrać pod tym linkiem:

„Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie” (Mt 18,19).

Na Twitterze akcję modlitewną prowadzi Polonia Plus https://twitter.com/poloniaplus

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb