Facebook

Polonijny Kongres Ewangelizacyjny 2021

„Mocni wiarą” to tytuł IV Polonijnego Kongresu Ewangelizacyjnego organizowanego przez Duszpasterstwo Polonijne Archidiecezji Chicago. W bieżącym roku odbędzie się on zdalnie za pomocą platformy Zoom, Facebooka i kanału YouTube. Ponadto, będzie on retransmitowany przez telewizję Polvision.

Czekają nas dwa bezprecedensowe spotkania. Każde z nich będzie obejmowało: konferencję głównego prelegenta, panel dyskusyjny związany z tematem dnia, świadectwo wiary i modlitwę. Każdego dnia na gości będzie czekać grupa modlitewna gotowa do modlitwy wstawienniczej. Będzie to czas, w którym słowo będzie przeplatało się z modlitwą.

„Mocni wiarą albo koniec Kościoła” to tytuł pierwszego tygodnia. Organizatorzy wybrali ten trochę prowokacyjny tytuł, bo głęboko wierzą, że dzisiejszy Kościół pilnie potrzebuje niezłomnych świadków wiary, dla których wiara to nie tylko słowa, ale też siła i motywacja do działania i świadectwa. I temu poświęcony będzie ten dzień. Głównym prelegentem tej części będzie arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita Łodzi, dobrze znany Polonii w Chicago ze swojej ubiegłorocznej wizyty w Wietrznym Mieście. Tego dnia nie można przegapić dyskusji panelowej o obecnej kondycji Kościoła i o jego przyszłości. „Czy bramy piekielne go nie przemogą?”- statystyki dotyczące frekwencji są zatrważające, średnia wieku przeciętnego wiernego jest wysoka i wzrasta, rodzi się pytanie, czy tak wielu przyjmuje sakramenty z przyzwyczajenia lub obowiązku, a nie ze względu na swoją więź z Jezusem? Nad tym będą się zastanawiali liderzy polonijni, reprezentacji różnych grup wiernych. Tego dnia czekać nas będzie również świadectwo zakonnicy, siostry albertynki. Opowie ona o mocy, jaka tkwi w zdrowej i kochającej się wspólnocie i o doświadczeniu tej mocy szczególnie w zmaganiach podczas najtrudniejszych momentów pandemii.

„Mocni wiarą jak Józef” to tytuł drugiego tygodnia. Święty Józef przychodzi z pomocą każdemu: ojcom, matkom, samotnym, narzeczonym, umierającym, będącym w trudnościach finansowych, zagubionym. Znamy go jako czułego, posłusznego Bogu, twórczego i pracowitego opiekuna Maryi. Papież Franciszek w bieżącym roku dał nam szczególny dar – Rok Świętego Józefa. I to właśnie o tym będzie konferencja głównego prelegenta, ks. Michała Olszewskiego, dyrektora grupy i radia „Profeto”, cenionego rekolekcjonisty. Do panelu przy stole tego dnia zasiądą młodzi, którzy będą dzielić się swoją relacją ze św. Józefem. Czy Józef rozumie zmagania i rozterki młodych, kiedy podejmują ważne decyzje życiowe? Przyjdźcie i posłuchajcie lub raczej zalogujcie się i posłuchajcie!

Wzorzec współczesnego mężczyzny i jego rozwój duchowy będzie tematem świadectwa mężczyzn, którzy tak jak św. Józef stawiają sobie wymagania i je podejmują, szukają dróg własnego rozwoju duchowego, czytają, modlą się, jeżdżą na rekolekcje i poddają się kierownictwu duchowemu mężczyzn, którzy klękają do modlitwy i nie wstydzą się dawać temu świadectwa.

W dniach od 23 do 28 kwietnia będziemy spotykać się na Mszach św. i nabożeństwach w różnych kościołach polonijnych uczestnicząc w nich na żywo lub za pośrednictwem transmisji.

Oficjalna strona Kongresuhttps://polonia.archchicago.org/kongres

Zachęcamy do polubienia nas na Facebooku:Polonia – Archdiocese of Chicago”.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb