Facebook

Święto Miłosierdzia Bożego

Jak się przygotować?

Każdy człowiek, zwłaszcza ochrzczony, powinien przyjąć od Jezusa, w doroczne Święto, wyjątkowy dar Bożego Miłosierdzia. Praktycznie do spowiedzi św. w intencji przyjęcia Wielkanocnego Daru Miłosierdzia należałoby przystąpić w poprzedzającą sobotę, a w niedzielę być na Mszy św. W Komunii św. podziękować za ofiarę Miłości na krzyżu.

Siebie, inne osoby i trudne sprawy zanurzać w przepaści Miłosierdzia Bożego (np. zagrożenia dla Narodu, rządzących, sekty, alkoholików, życie nienarodzonych dzieci, skłóconych małżonków, demoralizatorów dzieci i młodzieży, rozbijających rodziny… por. Dz. 206).

Odprawić, o ile można, adorację Eucharystyczną najlepiej związaną z godziną trzecią.

W ciągu dnia być złączonym w miłości z Jezusem, prowadzić dialog pomocy najbardziej zatwardziałym grzesznikom, dziękować i wypraszać łaski Boże dla innych. Dziękczynny Różaniec będzie godnym podsumowaniem świętego dnia.

W Święto Miłosierdzia Bożego Jezus Paschalny przywołuje do Siebie, aby nas ubogacić Wielkanocnym Darem Miłości Miłosiernej. Mówi każdemu: ʺWiększe jest miłosierdzie Moje, aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć Moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią Najświętsze Serce Swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia, przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności. Uniżonego serca nigdy nie odrzucę, nędza twoja utonęła w przepaści Miłosierdzia Mojego.

Czemuż byś miała przeprowadzać ze Mną spór o nędzę twoją. Zrób Mi przyjemność, że Mi oddasz wszystkie swe biedy i całą nędzę, a Ja cię napełnię skarbami łaskʺ (Dz. 1485).

NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

2 kwietnia rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielkanoc zostanie odprawiona o godz. 3:00PM, a w pozostałe dni od poniedziałku do piątku przed Mszą św. wieczorną o godz. 7:20PM

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb