Facebook

Polacy w Chicago Polakom na Kresach

Po raz siódmy w Chicago prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla Polaków mieszkających na Wschodzie. Z tej okazji Członkowie Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wystosowali apel:

Kresy, to ziemie przez wieki związane z naszą tradycją i kulturą, które zostały odebrane Polsce siłą i terrorem. Za przesuniętą na zachód granicą pozostali tam nasi rodacy. To Polacy, którzy nigdy z ojczystej ziemi nie wyjeżdżając, znaleźli się poza granicami Polski.

Siódmy rok z rzędu przeprowadzamy zbiórkę, która ma na celu pomoc rodakom zamieszkującym nasze dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej, oraz wsparcie w zachowaniu polskiego dziedzictwa na tych terenach.

Ze względu na obostrzenia i ograniczenia logistyczne w tym roku nie zbieramy żadnego rodzaju artykułów (spożywczych, papierniczych itp.), środków czystości, odzieży.

W trakcie kwesty można złożyć donację finansową dla naszych rodaków.

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

W niedzielę, 20 czerwca, przed naszym kościołem Członkowie Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych będą prowadzili kwestę na rzecz naszych rodaków na Kresach. Dziękujemy za wszelkie wsparcie tej pięknej inicjatywy.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb