Facebook

Jesteśmy w stanie odmienić życie rodzin

Liban jest małym państwem na Bliskim Wschodzie o bogatej historii i kulturze, jednak obecnie borykającym się z wieloma problemami gospodarczymi i społecznymi.

Współczesny Liban jest domem dla społeczności arabskiej. Zamieszkują go przede wszystkim muzułmanie (sunnici oraz szyici) jak i chrześcijanie różnych denominacji.

Konflikty zewnętrzne oraz wspomnienia wojny domowej sprawiają, że spokój życia społecznego w Libanie jest bardzo kruchy. Gospodarkę kraju osłabia również napływ uchodźców z sąsiedniej, ogarniętej wojną Syrii.

4 sierpnia 2020 roku w stolicy kraju, Bejrucie, miał miejsce potężny wybuch chemikaliów pozbawiając domów i miejsc pracy dziesiątki tysięcy ludzi. Od dwóch lat Liban stacza się w przepaść kryzysu gospodarczego. Ceny rosną z dnia na dzień, nie ma prądu, paliwa i połowa ludności żyje w biedzie. Tymczasem jeszcze niedawno, kraj ten nazywany był Szwajcarią Bliskiego Wschodu.

Caritas Polska we współpracy z Caritas Liban niosą pomoc potrzebującym rodzinom. Naszą pomocą nie jesteśmy w stanie odmienić tego, co się dzieje w Libanie, ale jesteśmy w stanie odmienić życiu konkretnej rodziny. Aby to uczynić wystarczy wejść na stronę https://rodzinarodzinie.caritas.pl/liban, wypełnić deklarację pomocy i wybrać odpowiednią kwotę. Udział w programie zapewnia beneficjentom regularne wsparcie finansowe. Otrzymywane środki, przekazywane przez polskie rodziny, Libańczycy mogą przeznaczyć na przykład na zakup żywności, leków, czy opłacenie czynszu. To forma pomocy doskonale dopasowana do lokalnych potrzeb.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: