Facebook

Wprowadzenie relikwii męczenników z Ugandy

W niedzielę, 5 września, podczas Mszy świętej o godz. 10:00AM odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii Świętych Męczenników Ugandyjskich do naszej świątyni. Dokona tego misjonarz z Ugandy o. Piotr Dąbek OFMConv.

Są to relikwie św. Karola (Charles) Lwangi i Macieja (Matthias) Mulumby, które zostały przywiezione z Ugandy w styczniu, 2021 roku.

5 września po każdej Mszy Świętej, będzie można wesprzeć działania „Misji dla Ubogich” poprzez zakup zrobionych przez nich „Kremówek Papieskich”. Będą również dostępne książki o życiu i zwyczajach ludzi z plemion tanzańskich napisane przez o. Macieja Brauna CR, który pracuje w Tanzanii.

Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli i rozprowadzaniu wyrobów takich jak „Kremówki Papieskie”, około 200 dzieci uczęszcza do szkoły z nadzieją, że dzięki edukacji ich przyszłość będzie lepsza. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli studnie głębinowe będą dostarczały czystą wodę do picia, a setki ludzi w parafiach, gdzie posługują misjonarze, nie zmarło z głodu podczas pandemii (Misja dla Ubogich).

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb