Facebook

Pielgrzymka do Guadalupe

Parafia Świętej Trójcy zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, w dniach od 9 do 13 grudnia 2021 – udział w głównych uroczystościach 490. rocznicy objawień Matki Bożej w dniu 12 grudnia 2021 roku.

Dzień 1 – Poranny wylot z Chicago bezpośrednim przelotem do Mexico City. Na lotnisku spotkanie z przewodnikiem grupy. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, Msza Święta. Przejazd do hotelu, kolacja.

Dzień 2 – Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie miasta Meksyk: Katedra na Starym Mieście, Pałac Prezydencki, Zocalo. Przejazd do piramid w Teotihuacan. Zwiedzanie prekolumbijskiego miasta z Piramidą Słońca, Piramidą Księżyca, oraz Piramidą Pierzastego Węża. Zobaczymy również budowle pałacowe z malowidłami. Powrót do hotelu na kolację.

Dzień 3 – Śniadanie. Całodzienna wycieczka do miasta Taxco, słynącego z warsztatów produkujących wyroby ze srebra. Spacer po krętych uliczkach miasta, wizyta w barokowym kościele św. Pryscylii i św. Sebastiana. Msza Święta. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie w hotelu. Niedziela – Uroczystości 490. rocznicy objawień. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Udział w uroczystej Mszy Świętej w południe, nazywanej Mszą Różaną. Przed Mszą Świętą zwiedzanie części dolnej Sanktuarium. Po południu przejazd do dzielnicy Xochimilco, rejs po dawnych pozostałościach azteckich kanałów w rytmie tradycyjnej muzyki Mariachi. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5 – Śniadanie w hotelu. Pożegnalna wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Msza Święta. Czas wolny na prywatną modlitwę przed Cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe. Zwiedzanie słynnego Muzeum Antropologicznego z największą na świecie kolekcją prekolumbijskich zbiorów. Transfer na lotnisko. Odlot do Chicago.

Cena: $ 750 plus koszt przelotu

Cena zawiera:

  • Codzienna Msza Święta
  • Opieka pilota i lokalnego przewodnika na całej trasie
  • Transport klimatyzowanym autokarem
  • Hotel 4* w Mexico City, pokoje dwuosobowe
  • Bilety wstępów
  • Wyżywienie dwa razy dziennie

Opiekun Duchowy Pielgrzymki: Ksiądz Andrzej Totzke, TChr
Zapisy i rejestracja pod numerami: Trójcowo (773) 489-4140 lub (630) 292-3332

Wjazd do Meksyku uwarunkowany jest negatywnym testem na COVID-19. Cena została skalkulowana przy grupie 30 osobowej, w przypadku mniejszej grupy organizator może dokonać ponownej kalkulacji kosztów.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: