Facebook

Świętuj Miesiąc Dziedzictwa Polskiego z Ligą Katolicką Pomocy Religijnej Polsce i Polonii

W październiku z dumą wspólnie świętujemy Miesiąc Dziedzictwa Polskiego, budując jedność w Polonii. Pracując razem, jednoczymy się, aby budować teraźniejszość i wpływać na przyszłość.

Biskup Andrzej Wypych, Dyrektor Wykonawczy Ligi Katolickiej Pomocy Religijnej Polsce i Polonii zaprasza na uroczystość, która odbędzie się w niedzielę 17 października 2021 r. o godzinie 16:00 w Polskiej Misji Świętej Trójcy, 1118 N. Noble St, Chicago.

Rozpoczniemy Mszą św. po polsku, świętując uroczyście wspomnienie św. Jana Pawła Wielkiego, współpatrona „Ligi” (wspomnienie liturgiczne przypada 22 października). Po Mszy św. zostaną nadane odznaczenia Ordynariatu Polowego WP Milito Pro Christo  („Wojownicy Chrystusa”). Odznaczenia te zostaną wręczone zasłużonym osobom za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz Polski i Polonii. W szczególności laureaci wyróżniani są za hojną działalność charytatywną i ustanawiane stypendia na rzecz studentów Polonijnych kontynuujących naukę. Jesteśmy wdzięczni naszym hojnym sponsorom stypendiów i dobrodziejom, którzy to umożliwiają. Następnie odbędzie się krótki program, poczęstunek i spotkanie w sali im. ks. Władysława Gowina SChr. (sala pod kościołem)

Przyjedźcie proszę z rodziną i przyjaciółmi, aby razem z innymi budować zjednoczoną i aktywną Polonię. Organizacje prosimy o przyniesienie swoich sztandarów.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: