Facebook

Bp Lechowicz dziękuje środowisku polonijnemu

Na zakończenie posługi jako Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, bp Lechowicz skierował słowa podziękowań do rodaków żyjących poza granicami kraju oraz do wszystkich zaangażowanych w duszpasterstwo polskojęzyczne:

Drodzy Rodacy, Bracia i Siostry!
W związku z moją nominacją na biskupa polowego, Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej został wybrany podczas 391. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski bp Piotr Turzyński. Tym samym dobiegła końca moja posługa w charakterze pasterza Polonii.
Jestem wdzięczny Bogu za każde dobro, które się dokonało w ciągu ostatnich 11 lat duszpasterstwa w środowisku polonijnym. Z pasterską troską myślę o wszystkich wiernych – naszych rodakach żyjących poza granicami kraju. Wdzięczną pamięcią obejmuję zaangażowanych w duszpasterstwo polskojęzyczne – osoby duchowne, zakonne i świeckie. Życzę wam obfitego Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i rodzinnym, we wspólnotach parafialnych i instytucjach polonijnych oraz w niesłabnącej trosce o ducha chrześcijańskiego i patriotycznego.
Modlę się o potrzebne łaski dla Was wszystkich i dla biskupa Piotra, obecnego Waszego Pasterza. Jestem przekonany, że jego praca duszpasterska przyniesie wiele pięknych owoców wśród Polonii.
Mimo podjęcia nowych obowiązków zapewniam Was o stałej życzliwości i modlitwie. Będę też wdzięczny za modlitewne wsparcie w posłudze biskupa polowego Wojska Polskiego.
Z pasterskim błogosławieństwem
Bp Wiesław Lechowicz
Warszawa, 16 marca 2022 r.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb