Facebook

Zapisy na światowe dni młodzieży Lizbona 2023

ZAPISY:
Jako młodzież polonijna z Trójcowa wybieramy się na ŚDM razem z biurem emigracji polskiej. Będziemy jako Polacy zakwaterowani w jednej części Lizbony. PROSIMY ABY JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ ZAPISAĆ ponieważ musimy zarezerwować bilety lotnicze.
Zapisy i pozostałe informacje u p. Grażyny Wójtowicz: 847-858-7101, email: gracedesigns@sbcglobal.net lub u ks. Piotra w zakrystii po Mszy. Przy zapisie proszę podać: Imię i nazwisko uczestnika, numer telefonu do komunikacji do momentu wyjazdu i na terenie Portugalii.

Koszt
Orientacyjny koszt od uczestnika to $600 plus bilet.

TRÓJCOWO DO LIZBONY
Światowe Dni Młodzieży w tym roku odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Jest to doskonała okazja aby nawiązać nowe znajomości wśród Polonii z całego świata.

Kto może wziąć udział w ŚDM?
Każdy młody człowiek, zasadniczo między 14 a 35 rokiem życia, akceptujący religijny charakter wydarzenia. Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 roku życia) muszą mieć zgodę rodziców/opiekunów prawnych i wskazanego przez nich fizycznie obecnego na wyjeździe pełnoletniego opiekuna.

Przebieg ŚDM
23 lipca wylatujemy z Chicago do Madrytu. Tam spędzamy 1-2 noce. Stamtąd wyruszamy autokarem (który będzie sfinansowany przez biuro duszpasterstwa emigracji polskiej) do Portugalii i będziemy uczestniczyć w dniach w diecezjach do 31 lipca. 31 lipca wyruszamy autokarem do Lizbony gdzie od 1 sierpnia będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży. 8 sierpnia wylatujemy z Lizbony do Chicago.

Spotkanie Organizacyjne odbędzie się 15 stycznia o 5.00 pm w sali pod kościołem (po Opłatku Parafialnym).

Modlitwa ŚDM
Maryjo, Pani Nawiedzenia,
która z pośpiechem poszłaś w góry, by spotkać Elżbietę,
poprowadź nas na spotkanie ze wszystkimi, którzy na nas czekają,
abyśmy zanieśli im żywą Ewangelię: Jezusa Chrystusa, Twojego Syna i naszego Pana!
Pójdziemy z pośpiechem, bez zbytnich rozproszeń i bez zwłoki, z zapałem i radością.
Pójdziemy pełni pokoju, gdyż ten, kto niesie Chrystusa, niesie pokój,
a czynienie dobra jest najlepszym sposobem istnienia.
Maryjo, Pani Nawiedzenia, niech za Twoją przyczyną ten Światowy Dzień Młodzieży stanie się dla nas wspólnym uwielbieniem Chrystusa, którego niesiemy, tak jak Ty go nosiłaś. 
Spraw, niech stanie się okazją do świadectwa i wzajemnego dzielenia się, do braterstwa i wdzięczności, do  poszukiwania tych, którzy wciąż czekają na Chrystusa.
Maryjo, razem z Tobą przejdziemy tę drogę spotkania, by także nasz świat
mógł zjednoczyć się w braterstwie, sprawiedliwości i pokoju.
Pani Nawiedzenia, pomóż nam zanieść Chrystusa wszystkim, w posłuszeństwie Ojcu i w miłości Ducha.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb

Sponsorzy Festiwalu:

Sponsor medialny:

Złoty sponsor:

Srebrny sponsor:

Brązowy sponsor: