Polskę szczególnie umiłowałem,
a jeżeli posłuszna będzie Mojej woli, wywyższę ją w świętości i potędze.
Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje
(Dz 1732).
Wspólnota Rycerzy Miłosierdzia Bożego w parafii Świętej Trójcy istnieje od 2004 roku. W roku tym przypadało wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Kapelanem grupy jest ks. Mariusz Lis SChr, animatorem pani Danuta Grabiec. Wspólnota liczy obecnie około 60 osób i stale wstępują do niej nowi członkowie.
Rycerze Miłosierdzia Bożego w codziennym życiu pragną realizować duchowość przekazaną przez Jezusa św. Faustynie Kowalskiej. Członkowie grupy pragną pomagać ludziom żyjącym w dzisiejszym świecie, aby ściślej zjednoczyli się z Bogiem Miłosiernym w myśl orędzia nie zazna ludzkość spokoju dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego. (Dzienniczek 699).
Rycerze pragną wynagrodzić Miłosierdziu Bożemu za obojętność i zniewagi świata. Przez swoją pracę pragną służyć Kościołowi i swoim przykładem życia pociągać innych, aby wszyscy osiągnęli zbawienie, modlą się za umierających.
Nieodzownymi elementami kultu Rycerzy Miłosierdzia Bożego jest obraz „Jezu ufam Tobie”, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz odprawiane w miarę możliwości Godziny Miłosierdzia.
Grupa spotyka się w każdą niedzielę w godzinach od 15:00 do 16:00, kiedy odprawiana jest wspólnotowa Godzina Miłosierdzia przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie i relikwiach św. Faustyny.
Z inicjatywy Rycerzy po raz pierwszy w Chicago, w roku 2005 na falach radiowych, została odprawiona dziewięciodniowa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Wspólnota zorganizowała w parafii uroczystość z okazji setnej rocznicy urodzin św. Faustyny, na której wyświetlono film „Oratorium o Bożym Miłosierdziu”, sprowadziła też z Polski obraz „Jezu ufam Tobie”; kopię tego, który był namalowany w obecności św. Faustyny. Rycerze zorganizowali kilka pielgrzymek, z których dochód przeznaczyli na renowację kościoła Świętej Trójcy. Wspólnota Rycerzy Miłosierdzia Bożego zdeklarowała się też ufundować ołtarz boczny Bożego Miłosierdzia. Członkowie zgłębiają swoją duchowość na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych, na których uczą się nowych pieśni o Bożym Miłosierdziu i czytają wspólnie „Dzienniczek św. Faustyny”.